V srdci paní Zdislavy

04.05.2016 11:57

V neděli 1. května bylo pozváno šest dětí z výtvarné školičky do ambitu kláštera dominikánů v Jablonném v Podještědí, aby si zde převzaly ocenění ve výtvarné soutěži V SRDCI PANÍ ZDISLAVY. Tématem prvního ročníku soutěže je pohled na svatou Zdislavu jako manželku a matku.
Záštitu nad soutěží převzali Dominik kardinál Duka OP, primas český, Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický, fr. Benedikt Mohelník OP, provinciál dominikánů, hejtman Libereckého kraje a starosta města Jablonné v Podještědí.
Do soutěže bylo přihlášeno celkem 222 výkresů z různých koutů Čech. Děti z výtvarné školičky se umístily od 2. do 15. místa. Gratulujeme!
Mgr. Blanka Trnková
 
  Justina Kirschnerová - 3. místo                                                   Veronika Půtová - 2. místo