Rozloučení se školním rokem

04.07.2016 13:25

Na konci června se konala slavnost, na které se sešli žáci, rodiče a učitelé, aby se společně rozloučili se žáky 5. třídy, kteří naši školu opouštějí, a s uplynulým školním rokem. Každá třída připravila vystoupení, nejlepší žáci naší školy byli oceněni, žáci 5. třídy byli ošerpováni. Šikovní rodiče připravili většinou sladké pohoštění a šikovné děti vyrobily malé dárky, třeba malá voňavá mýdla.
Letošní rok jsme se prostřednictvím p. uč. Věry Machkové dozvěděli o organizaci, která pomáhá vystavět školu v Nepálu poničenou zemětřesením ve vesničce Dahoo. Již na začátku června jsme navštívili vernisáž výstavy fotografií, která byla realizovaná s úmyslem pomoci. Na naši slavnost jsme vybrali tři fotografie, které byly určeny k dražbě, dalších šest do soutěže. Další fotografii si vybrali žáci 2. třídy už na vernisáži.
Jsme moc rádi, že se nám do "Nepálské kasičky" podařilo vybrat 5 500 Kč, které můžeme nadaci poslat a přispět na opravu nepálské školy. Děkujeme rodičům, žákům i kolektivu naší školy za příspěvky. Dětem v Nepálu přejeme, ať mají co nejlepší možné podmínky pro vzdělávání.