Ochutnávka ovoce a zeleniny

29.01.2018 18:37

   Děti ze ZŠ Donín dostávají pravidelně ovoce nebo zeleninu. Buď si ovoce či zeleninu snědí hned ve škole nebo si to vezmou domů. Jiná situace ale nastane, když dostaneme velkou krabici s mnoha zajímavými kousky ovoce a zeleniny. Ke každé zásilce jsou připojeny obrázky s názvy daného ovoce nebo zeleniny. Je to důležité, protože se mnohdy jedná o exotické druhy. Je tam návod na zpracování a také recepty. Rukola, polníček, sůl, olej a "pálivka" vytvořily výborný salát. Kiwi, mochyni, granátové jablko, mango, pomelo, jablíčka a další už všichni znají. Ale název cherimoya nám nic neřekl. Cherimoya jsou kulaté, protáhlé či srdcovité plody s karamelovou chutí a se semeny, které se nesmí jíst. Měla jsem velkou radost z toho, že děti vše ochutnaly a zároveň ohotnotily.
   V únoru se chystají děti z 5. třídy připravit zdravou pomazánku. Třeba využijí poznatky i z této ochutnávky.
Mgr. Zdenka Vachková

Cherimoya