„Učitel ti může otevřít dveře, ale vstoupit do nich musíš ty sám." neznámý autor
„Uč tomu, čemu třeba učit, ale tak, že se žák sám o věc pokouší." Jan Ámos Komenský

 

 

Úvod

Významné budovy a místa v Hrádku

15.10.2017 20:17

Třeťáci si v rámci výuky prvouky vyšli na procházku městem. Prošli obě náměstí, park, navštívili muzeum, viděli oba kostely, školy, poštu, nově přemístěnou kapličku a poslední zastávka byla v knihovně. V závěru hodiny hledali na pláncích města místa, která navštívili. 

Mgr. Blanka Trnková (fotky jsou na facebooku)

 

Poděkování

13.10.2017 13:32

Dostali jsme poděkování za podporu květnové sbírkové akce Ligy proti rakovině Praha "Český den proti rakovině 2017". Ve škole se nám podařilo vybrat krásných 1 803 Kč. Děkujeme každému, kdo přispěl a těšíme se na příští ročník, který se bude konat ve středu 16. května 2018!

Mgr. Olga Marešová

 

Plavání ve 2. a 3. třídě

06.10.2017 12:33

Léto už je nenávratně pryč. To nám ale nebrání zavzpomínat na prázdniny, teplo, vodu... Jenže někteří z nás v tu dobu ještě neuměli plavat. Abychom si příští léto ve vodě mohli všichni užívat, jezdíme každé pondělí na plavání. Každý z nás je jinak zdatný plavec či neplavec. Ale věříme, že po 10 lekcích v plaveckém bazénu ve Stráži pod Ralskem pod vedením zkušených plavčíků a plavčic budeme všichni tak schopní, abychom si příští prázdniny mohli řádně užít. Nechte se překvapit. Třeba na Kristýně ;)

Mgr. Veronika Sabová

 

Záložka do knihy spojuje školy

05.10.2017 16:36

Téma: TAJUPLNÝ SVĚT KNIŽNÍCH PŘÍBĚHŮ

Již sedmým rokem se donínští žáci zůčastní česko-slovenského projektu jehož cílem je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Děti ze třetí a čtvrté třídy vytvoří o hodinách pracovních činností záložky do knihy a vymění si je s žáky z přidělené partnerské školy ze Slovenské republiky. Letos si záložky vyměňujeme s malou  ZŠ Bačkov v okrese Trebišov na východním Slovensku. 

Mgr. Blanka Trnková

 

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>