„Uč tomu, čemu třeba učit, ale tak, že se žák sám o věc pokouší." Jan Ámos Komenský

"Mnoho lidí si zkazí celý život představou neštěstí, které jim hrozí." Maurois

 

 

Úvod

Lapbook

23.01.2019 19:59

Co to je?

Je to interaktivní 3D encyklopedie, kterou si děti vytvářejí sami. Jedná se o knihu, která tvoří ucelený soubor informací, zajímavostí a aktivit na dané téma. V páté třídě si do takové knihy děti zpracovaly téma vesmíru.  Lapbook jim umožnil zajímavý přehled probraného učiva, protože se do něj vejde mnoho zajímavých informací a zápisků. Během stříhání, lepení, tvoření kvízu a hledání zajímavostí si děti dané učivo nenásilnou formou také procvičily.                  

Mgr. Blanka Trnková

Čtvrťáci na bruslích

16.01.2019 19:08

Když jsem zjistila, jaký je ve čtvrté třídě zájem dětí o bruslení, tak jsem se rozhodla využít nabídky a jít s dětmi v rámci tělocviku bruslit. Děti si vzaly brusle a helmu a ukázaly, jak zvládají slalom i trefování pukem do branky. Určitě ještě bruslit půjdeme. 

Mgr. Blanka Trnková

Maňásci v 5. třídě

16.01.2019 19:05

Šití hraček je hezká práce i milá zábava. Hračky jsou malé, rychle hotové a při práci můžou děti popustit uzdu své fantazie. Stačí ponožka, vlna, jehla, nit, knoflíky, filc a je z toho pěkná hračka-maňásek.

Mgr. Blanka Trnková

Vánoční besídka v 1. třídě

09.01.2019 15:25

Na Vánoce se děti vždycky těší. Proto jsme si ve škole zahráli na Vánoce. Děti přinesly cukroví, vánoční ubrousky, prskavky a samozřejmě dárečky pro kamarády. Aby nám čas do rozdávání dárečků rychleji uběhl, hráli jsme hry. Malování na tabuli s šátkem na očích, šipky magnetické i šipky opravdové, házení na cíl, tanec kolem židlí,..A prskavky jsme zapálili ve sklepě. Bylo to hezké a zábavné, ale okamžik rozdávání dárků byl stejně nejhezčí. 

Mgr. Zdenka Vachková

 

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Fotogalerie: Úvod

Tato fotogalerie je prázdná.