„Uč tomu, čemu třeba učit, ale tak, že se žák sám o věc pokouší." Jan Ámos Komenský

"Mnoho lidí si zkazí celý život představou neštěstí, které jim hrozí." Maurois

 

 

Úvod

Vánoce ve škole

13.12.2017 20:05

První pomoc pro prvňáčky

10.12.2017 13:57

„I malé dítě může zachránit život.“ To je myšlenka projektu „První pomoc pro prvňáčky aneb Když nám, medvědům, někdo stůně". Jeho cílem je hravou formou seznámit děti se základy první pomoci při krvácení, popáleninách, zlomeninách či srdeční zástavě a také je naučit správnému volání na tísňovou linku 155. V pátek 8.12. zavítala i k nám do školy pracovnice Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje a děti se dozvěděly mnoho důležitých věcí. Vyzkoušely si masáž srdce, otestovaly, že izotermická fólie skutečně udržuje teplo, a věřím, že si uvědomily, že i ony samy opravdu mohou někomu pomoci. (Fotky na FB.)
Mgr. Olga Marešová

 

"Peklo ve škole"

08.12.2017 15:06

V úterý 5.12. řádili v naší škole čerti. Nejprve proběhli všechny třídy, hledali něco dobrého a při tom udělali hrozný nepořádek. Na děti se přišli podívat do tříd i s Mikulášem a pozvali je k sobě do pekla. A peklo to bylo nádherné, se svíčkami i se strašidelnou hudbou. Každý žáček musel splnit různé úkoly a za odměnu dostal mandarinku, perníček, lízátko a ještě něco dobrého. Za čerty do pekla přišla i donínská školka. Všem se to moc líbilo. Fotky jsou na Facebooku.
Poděkování patří všem rodičům, kteří pekli perníčky, přinesli do školy sladké odměny pro děti nebo pomohli s dětskými maskami. Děkuji.
Mgr. Zdenka Vachková

 

Designové Vánoce

06.12.2017 19:02

Třeťáci si udělali malý výlet za uměním do Oblastní galerie v Liberci na doprovodný program, který je tematicky orientovaný na vánoční designové produkty a jejich tvůrce. Dozvěděli se, jak a kdo navrhuje vánoční ozdoby. Jak se proměnil vzhled a podoba od původních lidových vánočních ozdob až po současné novinky, trendy a speciality ze světa vánočního designu. Nechybělo ani kreativní tvoření.

Ať jsou i vaše Vánoce kreativní a trendy :-)

Mgr. Blanka Trnková

 

<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>