„Uč tomu, čemu třeba učit, ale tak, že se žák sám o věc pokouší." Jan Ámos Komenský

„Posláním od začátku do konce budiž hledati a nalézati způsob, který by umožnil, aby učitelé méně učili, žáci se však více naučili, aby ve školách něměl místa křik, pocit ošklivosti, vědomí marné práce." Jan Ámos Komenský

"Mnoho lidí si zkazí celý život představou neštěstí, které jim hrozí." Maurois

 

 

Úvod

Poslední školní týden

17.06.2015 18:54

Poslední týden se ve škole většinou již neučí, pouze se dokončují některá cvičení. Všechny třídy mají od pondělí do čtvrtka od 8:15 do 11:55 hod, odpolední výuka odpadá, obědy se vydávají do 12:30 hodin. Děti si ze školy odnesou domů potřeby na výtvarnou výchovu, cvičební úbory, výkresy, ve čtvrtek i ručníky a bačkory. V pátek přijdou do školy jen pro vysvědčení (mohou v botách) a v 9 hodin odejdou domů nebo do družiny.

Poslední den školního roku děti vždy pospíchají domů ukázat svá vysvědčení… a ve školní družině zůstávají po obědě už několik let 2 až 3 děti. Z tohoto důvodu navrhujeme v pátek 26. 6. ukončení družiny ve 13:00. Kdo má problém s vyzvednutím dítěte do této doby, má možnost dohodnout se s paní ředitelkou na individuálním řešení. Obědy se tento den vydávají od 11:30 do 12 hodin.

 

Rozloučení se školním rokem

17.06.2015 18:52

Vážení rodiče, prarodiče... a přátelé školy,

dovolujeme si Vás pozvat na akci Rozloučení se školním rokem, která se koná ve středu 24.6.2015 od 16 hodin. Kromě vystoupení žáků jednotlivých tříd uvidíte i několik koncertíků dětí, které navštěvují ZUŠ a také kytarový kroužek na naší škole. Další program bude upřesněn nebo se můžete nechat překvapit. Všichni prvňáčci dostanou dárek za to, že přežili první rok ve škole, dále oceníme nejlepší žáky a na závěr se slavnostně rozloučíme s odcházejícími páťáky.
Zároveň bychom Vás tímto chtěli požádat o napečení či nakoupení dobrůtek. Nosit je můžete ráno nebo od 11:30 do 15:30 do družiny. Přípravy budou probíhat cca od 15 hodin, vítán je každý, kdo nám bude chtít pomoci a předem za to děkujeme! 

Těšíme se, že s námi a Vašimi dětmi strávíte pěkné odpoledne:-)

Kolektiv ZŠ Donín

 

Výlet do Liberce - 3. třída

16.06.2015 15:42

Ve středu pojedeme na výlet do Centra pro zvířata v nouzi - sraz před školou v 7:45 (linkový autobus od školy jede v 7:53!!), s sebou pohodlný oděv a obuv, svačinu, pití, případně nějakou mňamku pro kočičky a pejsky. Návrat autobusem ke škole ve 13:09, oběd stihneme. Centrum pro zvířata v nouzi - info zde: http://www.zooliberec.cz/archa/cz

 

Výlet - Botanicus - 1. a 3. třída

16.06.2015 15:34

V pátek 19.6. pojedeme do historické vesnice Botanicus, která leží ve vsi Ostrá nedaleko Lysé nad Labem. Odjezd je v 8.00 od školy a předpokládaný návrat v 16.00. 

Děti zde uvidí pestrý soubor staveb: dřevník, truhlárnu, řezbářství, provaznictví, kamenictví, dílnu košíkáře, hrnčíře a dráteníka, kovárnu, loutkářovu dílnu. Občerstvit se můžou v hodovně a to stylově, z dřevěného prkénka pojídat koláče, palačinky, bramboráky ale i steak. Dále si mohou vyzkoušet např. výrobu svíčky, mýdla, papíru nebo rýžování zlata. Ve vesnici Botanicus se platí pouze groši - lze nakoupit různé tradiční výrobky, pochutiny, přírodní BIO kosmetiku. Více informací najdete na: http://www.botanicus.cz/centrum-remesel/mapa-historickeho-centra-ostra/

<< 61 | 62 | 63 | 64 | 65 >>

Fotogalerie: Úvod

Tato fotogalerie je prázdná.