„Uč tomu, čemu třeba učit, ale tak, že se žák sám o věc pokouší." Jan Ámos Komenský

„Posláním od začátku do konce budiž hledati a nalézati způsob, který by umožnil, aby učitelé méně učili, žáci se však více naučili, aby ve školách něměl místa křik, pocit ošklivosti, vědomí marné práce." Jan Ámos Komenský

"Mnoho lidí si zkazí celý život představou neštěstí, které jim hrozí." Maurois

 

 

Úvod

Fotografování ke Dni matek

13.04.2015 12:41

Vážení rodiče, 

ve středu 15. dubna přijede fotograf Vítězslav Jón, který nabízí 3 fotografie (téma: Den matek, velikost: 13x18 cm) za 60 Kč. Pokud budete mít zájem, pošlete peníze předem, případně nám sdělte, že se Vaše dítě fotit bude (mailem, do úkoláčku).

 

Zdravé svačinky ve 3. třídě

17.03.2015 02:24

V prosinci jsme ve 3. třídě začali zdravě svačit. Vedly nás k tomu koblihy, bonbóny a další sladkosti - které si děti do školy nosily místo kvalitní svačiny. Příliš mnoho cukru tělu nesvědčí, k tomu se přidává hyperaktivita a zároveň snížená pozornost. A tak se stalo, že od koblih a slazených nápojů děti přešly ke zdravým svačinám, rodiče se přímo překonávají, za což jim patří velký dík!! Je opravdu radost dívat se na děti, kterým chutná a ještě se zlepšilo jejich chování, jsou klidnější a lépe se soustředí. Možná se to někomu bude zdát divné a neuvěřitelné, ale věřte tomu :-) Ještě jednou VELKÉ DÍKY RODIČŮM :-)

Mgr. Olga Marešová

 

Letní tábory

16.03.2015 11:25

V naší škole se již tradičně nabízí během letních prázdnin pobytový tábor v Dolánkách u Turnova a třetím rokem i příměstský tábor. Příměstský tábor se zázemím v ZŠ Donín proběhne v týdnu od 20.7. – 24.7.2015. Program příměstského tábora je vždy přizpůsoben počasí, pokud je teplo, jezdíme se koupat i do Německa (je nutné mít pro dítě platný cestovní pas), snažíme se vymyslet pro děti atraktivní turistické cíle. Předpokládaná cena bude 1 350Kč, hrazeno z ní bude vše kromě oběda (vstupné, doprava, ovoce…).

Pobytový tábor v Dolánkách proběhne od 16.8. – 22.8.2015. Tady máme možnost koupání, výletů v Českém ráji a vždy se odehrává celotáborová hra, díky které zažijeme spoustu dobrodružství. Na tento tábor jezdí i naši prvňáci, protože dobře znají ostatní účastníky i vedoucí a režim je mírný, jde nám hlavně o to, abychom si užili legraci a prázdniny. Zdravotní dohled máme zajištěný a p. kuchařku už léta osvědčenou.
V průběhu března děti dostanou tištěné letáky a přihlášky. S dotazy se můžete obrátit na p.uč. Kamilu Řezníčkovou a Blanku Trnkovou.
Pro podrobnější informace a novinky sledujte facebook: Tábory při ZŠ Donín.

Mgr. Kamila Řezníčková

 

<< 57 | 58 | 59 | 60 | 61

Fotogalerie: Úvod

Tato fotogalerie je prázdná.