„Uč tomu, čemu třeba učit, ale tak, že se žák sám o věc pokouší." Jan Ámos Komenský

"Mnoho lidí si zkazí celý život představou neštěstí, které jim hrozí." Maurois

 

 

Úvod

Mářaton

01.10.2018 15:14

Milí rodiče, 
ráda bych Vás i Vaše děti pozvala na závod v běhu. Bude se konat v sobotu 13.10., start i cíl je na Kristýně, u restaurace na jihu. Jde již o 3. ročník a letošní novinkou je samostatný závod pro děti. Závod si pořádáme sami, jde o terénní půlmaraton Lužickými horami pro kamarády s rodinnou atmosférou. Veškeré informace a přihlášku naleznete na: 
https://sites.google.com/view/maruskaton 
Děti se mohou přihlásit i ve škole na tištěnou přihlášku, kterou dostanou od p.uč. Řezníčkové v 5. třídě a to do 10.10. 
Prezentace dětského závodu je od 13:30 - 14:00, start je ve 14:30. Děti si mohou vybrat, jestli poběží 1 (asi 1,5km) nebo 2 kola, na trase budou zdolávat překážky, odměnu obdrží každé z dětí, v cíli bude zajištěno drobné občerstvení. V 16 hodin je naplánováno vyhlášení a pak bude následovat taneční párty. Startovné pro dospělé 200Kč, pro děti 100Kč se hradí v hotovosti na místě. 
Velmi ráda uvítám na startu i naše akční a sportovně založené rodiče. Hlavní trasou je půlmaraton (asi 23km), ale je možné běžet i zkrácenou trasu (asi 13km). Závod je určen právě těm, co si zatím na takovou vzdálenost netroufli, ale chtěli by si to zkusit, jde o zdolání výzvy, ani ne tak o umístění. Pokud nechcete běžet, ale máte čas a chuť pomoci, jste též vítáni, prosím, přihlašte se u mne. 
Budu se těšit, Kamila Řezníčková.

 

Noc ve škole

01.10.2018 15:01

Ve čtvrtek 27.9. se páťáci nevrátili ze školy domů. Aby poznali školu také z jiné stránky, nejen, že v ní musí sedět a učit se, zůstali tam přes noc. Starostlivé maminky nám přinesly něco dobrého k večeři, hrál se fotbal a v tělocvičně hry. Pak jsme se podívali na film a hajdy na kutě. Chvíli to trvalo, ale nakonec usnuli všichni. Ráno jsme se vypakovali brzy, abychom si toho prodlouženého víkendu co nejvíce užili. Myslím, že si akci ještě zopakujeme, je spousta her, co jsme si nestihli zahrát.
Mgr. Kamila Řezníčková

 

Nové kroužky

01.10.2018 13:17

S novým rokem začínáme i nové kroužky, Kromě zavedených oblíbených kroužků (výtvarná školička, keramika, němčina, hudební kroužek a dramatický kroužek) máme i dva nové přírůstky v podobě Informatiky a robotiky a Pediku (pletení košíků). Rozpis najdete v sekci kroužky. Připravujeme i kroužek přírodovědný, bližší informace o něm v průběhu října.

Mgr. Ondřej Hampl 

 

Stavební omezení

01.10.2018 13:01

Vážení rodiče, od 8.10. bude docházek ke stavebním úpravám před budovou školy. Měl by vzniknout záliv pro zastávku autobusu a současně i vodovodní přípojka pro domy na protější straně ulice. Prosím, počítejte s tím, že může dojít k dopravním komplikacím. Informujte i své děti, aby dbaly zvýšené opatrnosti. Děkuji!

Mgr. Ondřej Hampl

<< 5 | 6 | 7 | 8 | 9 >>

Fotogalerie: Úvod

Tato fotogalerie je prázdná.