„Uč tomu, čemu třeba učit, ale tak, že se žák sám o věc pokouší." Jan Ámos Komenský

„Posláním od začátku do konce budiž hledati a nalézati způsob, který by umožnil, aby učitelé méně učili, žáci se však více naučili, aby ve školách něměl místa křik, pocit ošklivosti, vědomí marné práce." Jan Ámos Komenský

"Mnoho lidí si zkazí celý život představou neštěstí, které jim hrozí." Maurois

 

 

Úvod

Donínská školka na návštěvě ve škole

13.11.2015 11:58

Ve čtvrtek 12.11. jsme se těšili na naše kamarády ze školky. Přišli o velké přestávce. Zavedli jsme je do tělocvičny, kde už byly připraveny všechny potřeby na výrobu větrníku. Pohodlně se všichni usadili a všichni se pustili do kreslení a zdobení kartonu. Pak už trochu pomáhaly paní učitelky. A výrobky se opravdu povedly. Hned potom šly děti navštívit naše prvňáčky. Děti ze školky zasedly do lavic a vyzkoušely si to, co je od září čeká. Zpět do tělocvičny se vrátily všechny děti, i prvňáčci. A to teprve začal ten pravý rachot, s barevnou plachtou, s házením míčů. A potom přišlo rozloučení, ale ne na dlouho.  Brzy se zase uvidíme. 
Mgr. Zdenka Vachková

 

Halloween v Doníně

05.11.2015 10:24

Ačkoli se tento původně keltský zvyk slaví správně 31. 10., my jsme si ho v 5. třídě užili už 27.10. Ráno přišlo do třídy pár strašidel a spolu s ostatními žáky našli obrovskou pavučinu, do které dodal každý jednoho pavoučka, dozvěděli jsme se něco o tomto zvyku díky pracovnímu listu a dočkali jsme se i halloweenského počítání. Stihli jsme se podívat i na film Strašidláci, pozlobili jsme snad všechny děti a zároveň je pozvali, aby přišly vyslovit tajné přání do kouzelných úst, která plnila přání jen tento den. Tak snad se jim splní...

Mgr. Veronika Sabová

 

Rada školy - volby

02.11.2015 12:32

Při základních, středních a vyšších odborných školách se zřizuje školská rada. Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy. 
Na ZŠ Donín má školská rada 3 členy, zřizovatele zastupuje pan Petr Dlouhý, pedagogy Mgr. Zdenka Vachková a zástupce rodičů jste volili. Zde jsou výsledky:
1. paní P. Řeháčková    26 hlasů
2. paní A. Kotková        23 hlasů
3. paní L. Dobešová      21 hlasů
Děkujeme všem rodičům, kteří se voleb zúčastnili.

 

Pouštění draků

26.10.2015 18:27

Děti ze školky se přinesly draky a padáčky, školáci měli draky různých velikostí. Zpočátku se vítr před námi schovával, draci zůstávali při zemi. Ale po půl hodině se situace změnila a vítr foukl do plachet - vlastně do draků - a draci vyletěli vzhůru. Ještě že je "umělka" tak rozlehlá, jinak by docházelo ke srážkám dětí i draků. Na tu nádhernou podívanou se přišly podívat i děti z malého oddělení donínské školky. Líbilo se to dětem i nám dospělým. A školku jsme pozvali na návštěvu do školy. Tak zatím ahoj. (další fotky na Facebooku)
Mgr. Zdenka Vachková

 

<< 50 | 51 | 52 | 53 | 54 >>

Fotogalerie: Úvod

Tato fotogalerie je prázdná.