„Uč tomu, čemu třeba učit, ale tak, že se žák sám o věc pokouší." Jan Ámos Komenský

„Posláním od začátku do konce budiž hledati a nalézati způsob, který by umožnil, aby učitelé méně učili, žáci se však více naučili, aby ve školách něměl místa křik, pocit ošklivosti, vědomí marné práce." Jan Ámos Komenský

"Mnoho lidí si zkazí celý život představou neštěstí, které jim hrozí." Maurois

 

 

Úvod

Divadlo ve škole

15.04.2016 13:45

Včera měly děti z dramatického kroužku premiéru s pohádkou "Otesánek má narozeniny" a obnovenou premiéru s pohádkou "O třech kuřátkách". Tyto pohádky hrály pro své spolužáky v tělocvičně a v sobotu je zahrají v sále kina v programu Hrádeckého divadelního jara. Fotky na Facebooku.
Mgr. Blanka Trnková

 

Soutěž mladých cyklistů - 1. místo

13.04.2016 13:33

V oblastním kole soutěže mladých cyklistů se čtyřčlenné družstvo čtvrťáků (A. Čiháková, Z. Sobotková, A. Bretšnajdr, N. Simm) umístilo na 1. místě. Konkurence byla veliká, 23 škol z libereckého kraje! Gratulujeme!
Mgr. Blanka Trnková

Foto - Den matek

09.04.2016 12:01
Vážení rodiče, 
v úterý 12. dubna v 9 hodin přijede fotograf Vítězslav Jón, který nabízí 3 fotografie (téma: Den matek, velikost: 13x18 cm) za 60 Kč. Pokud budete mít zájem, pošlete peníze předem, případně napište email nebo do úkoláčku, že se Vaše dítě fotit bude.

 

Čokoláda

06.04.2016 12:26

Čokoláda je z kakaové hmoty a ta hmota jsou zase rozemleté kakaové boby. Rostou na stromě, který se jmenuje kakaovník, v Jižní Americe, v Africe,... Do Evropy se kakao dostalo prostřednictvím španělských dobyvatelů. To byla historie. A současnost přišla do třetí třídy v podobě výrobků z čokolády. První přinesla Lili výborné kuličky, v pondělí Davídek /samozřejmě s maminkou/ přinesl veliký dort s čokoládou. Martínek přinesl čokoládový hřeben a druhý Martínek dokonce sám upekl muffiny s čokoládou. Recepty na všechny dobroty máme zapsány v pracovních sešitech.
Mgr. Zdenka Vachková

 

<< 49 | 50 | 51 | 52 | 53 >>

Fotogalerie: Úvod

Tato fotogalerie je prázdná.