Provozní info - družina

27.11.2015 12:25

V pátek 4.12. nepůjde celý den elektřina (zároveň tedy vytápění), družina bude otevřena do 15:00 hod. Obědy zajištěné budou. -- ZMĚNA: plánovaná oprava se konat nebude, družina bude tedy otevřena do 16:00.

Ředitelské volno

26.11.2015 14:27

Milé děti, vážení rodiče, ve dnech 21. a 22. prosince budeme mít ředitelské volno. Vánoční prázdniny budou zahájeny ve středu 23. prosince 2015 a skončí v neděli 3. ledna 2016. Vyučování začne v pondělí 4. ledna 2016.

Donínská školka na návštěvě ve škole

13.11.2015 11:58

Ve čtvrtek 12.11. jsme se těšili na naše kamarády ze školky. Přišli o velké přestávce. Zavedli jsme je do tělocvičny, kde už byly připraveny všechny potřeby na výrobu větrníku. Pohodlně se všichni usadili a všichni se pustili do kreslení a zdobení kartonu. Pak už trochu pomáhaly paní učitelky. A výrobky se opravdu povedly. Hned potom šly děti navštívit naše prvňáčky. Děti ze školky zasedly do lavic a vyzkoušely si to, co je od září čeká. Zpět do tělocvičny se vrátily všechny děti, i prvňáčci. A to teprve začal ten pravý rachot, s barevnou plachtou, s házením míčů. A potom přišlo rozloučení, ale ne na dlouho.  Brzy se zase uvidíme.

Halloween v Doníně

05.11.2015 10:24

Ačkoli se tento původně keltský zvyk slaví správně 31. 10., my jsme si ho v 5. třídě užili už 27.10. Ráno přišlo do třídy pár strašidel a spolu s ostatními žáky našli obrovskou pavučinu, do které dodal každý jednoho pavoučka, dozvěděli jsme se něco o tomto zvyku díky pracovnímu listu a dočkali jsme se i halloweenského počítání. Stihli jsme se podívat i na film Strašidláci, pozlobili jsme snad všechny děti a zároveň je pozvali, aby přišly vyslovit tajné přání do kouzelných úst, která plnila přání jen tento den. Tak snad se jim splní...

Mgr. Veronika Sabová