„Uč tomu, čemu třeba učit, ale tak, že se žák sám o věc pokouší." Jan Ámos Komenský

„Posláním od začátku do konce budiž hledati a nalézati způsob, který by umožnil, aby učitelé méně učili, žáci se však více naučili, aby ve školách něměl místa křik, pocit ošklivosti, vědomí marné práce." Jan Ámos Komenský

"Mnoho lidí si zkazí celý život představou neštěstí, které jim hrozí." Maurois

 

 

Úvod

Pexesiáda v ŠD

11.02.2019 18:22

8. 2.2019 proběhla ve školní družině Pexesiáda, které se zúčastnilo 12 dětí. Hrou si procvičily nejen paměť, ale i schopnost soustředit se.  Děti soutěžily mezi spolužáky ve 3 kategoriích 1. - 3. třídy.

Počet získaných dvojic obrázků se zapisoval a po ukončení došlo k vyhodnocení a sladké odměně. Vítězové si odnesli domů diplom a drobné dárečky.

1.místa ve všech kategorií:

1. třída – Klotylda Jiráková

2. třída – Laura Winklerová

3. třída – Adrian Večerka

Všem hráčům děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme.

Simona Kalfeřtová

vychovatelka ŠD Donín

 

O zvonek svaté Zdislavy

04.02.2019 23:50

Ve čtvrtek 31. ledna ve škole proběhlo finále soutěže v hraní "Člověče, nezlob se". Soutěž se jmenuje "O zvonek svaté Zdislavy", ta je patronkou rodin, dětí a také Libereckého kraje. Ceny pro vítěze tříd a celkového vítěze věnoval PharmDr. Lubomír Jaroš z lékárny Na hradě. Děkujeme a vítězům gratulujeme! :) Fotky najdete na Facebooku.

Mgr. Olga Marešová

 

Školní psycholog

31.01.2019 13:04

Vážení rodiče, 

počínaje novým kalendářním rokem bude naše škola nabízet žákům a rodičům služby školního psychologa. Paní Mgr. Jana Mazurová bude naši školu navštěvovat jednou měsíčně, bude pracovat jak s jednotlivci, tak i s kolektivem třídy nebo rodiči. Kontaktovat a smluvit schůzku mohou žáci a rodiče prostřednictvím třídního učitele nebo lépe výchovné poradkyně (paní Mgr. Kamila Řezníčková - 722 942 385). Před konzultací je třeba vyplnit informovaný souhlas. Ke stažení zde nebo v sekci "Dokumenty."

Mgr. Ondřej Hampl 

 

Člověče, nezlob se!

30.01.2019 15:34

Každý rok se naše škola účastní známé hry" Člověče, nezlob se!" Naši prvňáčci se o hře dozvěděli asi o týden dříve a moc se na ni těšili. Rozdělili jsme se na 5 soutěžních družstev a začali jsme. Hrací kostka často lítala na všechny strany, figurky se navzájem vyhazovaly, objevovala se radost i smutek. A boj byl velmi dlouhý, poslední skupina nastoupila do závěrečného boje až po obědě. A vítěz z 1. třídy? Byla to Lotynka. Tu ještě čeká ve čtvrtek souboj s vítězi z ostatních tříd. Tak držíme palce, Loty!

Mgr. Zdenka Vachková

 

<< 4 | 5 | 6 | 7 | 8 >>

Fotogalerie: Úvod

Tato fotogalerie je prázdná.