Vaření

27.05.2016 14:59

Naši čtvrťáci a páťáci se zapojili do soutěže Food Revolution Day. Jejich úkolem je vytvořit recept na sladkou a slanou zdravou svačinku. Jídlo podle receptu připravit a všechno to nakreslit. Od pořadatele jsme dostali balík nejen se zdravými potravinami, ale i s kuchařskými knihami, které při přípravě využijeme. Tato akce je další, kterou se snažíme dětem přiblížit možnost pestrého a zdravého stravování. Takže dobrou chuť a fotky na Facebooku:)

Extra ochutnávka

13.05.2016 13:23
V rámci projektu "Ovoce do škol" nám firma Bovys dnes dodala specilání bedýnky. Našli jsme v nich např. granátová jablka, melouny galia, kokosové ořechy, kumquat, mochyně (physalis), avokáda, jablka červená a zelená (vyšlechtěná v Austrálii), saláty polníček a rukolu. Ke každému druhu byly připraveny letáčky s popisem plodu a návod na krájení. Některé ochutnávky již proběhly, v některých třídách si je odložili na příští týden. Do kokosu jsme se ve škole nedostali, melouny a avokáda musíme nechat dozrát.
Při hodině ve čtvrté třídě jsme zároveň hodnotili, co dětem nejvíce chutnalo, na prvním místě byl polníček, což nás mile překvapilo. Na druhém místě zelené jablko, na třetím červené jablko. Nejméně bodů daly děti rukole a mochyni.
Moc děkujeme za dnešní vitaminovou akci firmě Bovys! Fotky na Facebooku.

Květinový den

09.05.2016 14:08

Ve středu je 11. květen - Květinový den (boj proti rakovině) - a naše škola bude opět prodávat kytičky. Máte-li zájem, dejte svému dítěti 20 Kč a podpořte dobrou věc. Tentokrát má kytička růžovou stužku. Letošní ročník sbírky se věnuje rakovině prsu - https://www.denprotirakovine.cz/sbirka-2016/

V srdci paní Zdislavy

04.05.2016 11:57

V neděli 1. května bylo pozváno šest dětí z výtvarné školičky do ambitu kláštera dominikánů v Jablonném v Podještědí, aby si zde převzaly ocenění ve výtvarné soutěži V SRDCI PANÍ ZDISLAVY. Tématem prvního ročníku soutěže je pohled na svatou Zdislavu jako manželku a matku.
Záštitu nad soutěží převzali Dominik kardinál Duka OP, primas český, Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický, fr. Benedikt Mohelník OP, provinciál dominikánů, hejtman Libereckého kraje a starosta města Jablonné v Podještědí.
Do soutěže bylo přihlášeno celkem 222 výkresů z různých koutů Čech. Děti z výtvarné školičky se umístily od 2. do 15. místa. Gratulujeme!

Justina Kirschnerová - 3. místo                                                   Veronika Půtová - 2. místo