„Uč tomu, čemu třeba učit, ale tak, že se žák sám o věc pokouší." Jan Ámos Komenský

„Posláním od začátku do konce budiž hledati a nalézati způsob, který by umožnil, aby učitelé méně učili, žáci se však více naučili, aby ve školách něměl místa křik, pocit ošklivosti, vědomí marné práce." Jan Ámos Komenský

"Mnoho lidí si zkazí celý život představou neštěstí, které jim hrozí." Maurois

 

 

Úvod

První týden školy

26.08.2016 14:13

Vážení rodiče, milé děti, 

čtvrtek 1. září je první školní den a škola se pro vás otevře v 8 hodin.
Prvňáčci si můžou vzít tašku, po hodině strávené ve škole půjdou s rodiči na Městský úřad, kde se v 10:10 koná slavnostní přivítání prvňáčků, tam také dostanou Slabikář - a vyfotí se na památku.
První den budou všechny třídy končit v 9 hodin, druhý den 1. a 2. třída v 9:55 hod a 3., 4. a 5. třída v 11 hod. Rozvrh hodin na další dny a další informace dostanou žáci během těchto dvou dnů. 
Obědy - ve čtvrtek a v pátek se vydávají od 11:00 - 11:30.
Těší se na vás kolektiv ZŠ Donín.

 

Rozloučení se školním rokem

04.07.2016 13:25

Na konci června se konala slavnost, na které se sešli žáci, rodiče a učitelé, aby se společně rozloučili se žáky 5. třídy, kteří naši školu opouštějí, a s uplynulým školním rokem. Každá třída připravila vystoupení, nejlepší žáci naší školy byli oceněni, žáci 5. třídy byli ošerpováni. Šikovní rodiče připravili většinou sladké pohoštění a šikovné děti vyrobily malé dárky, třeba malá voňavá mýdla.
Letošní rok jsme se prostřednictvím p. uč. Věry Machkové dozvěděli o organizaci, která pomáhá vystavět školu v Nepálu poničenou zemětřesením ve vesničce Dahoo. Již na začátku června jsme navštívili vernisáž výstavy fotografií, která byla realizovaná s úmyslem pomoci. Na naši slavnost jsme vybrali tři fotografie, které byly určeny k dražbě, dalších šest do soutěže. Další fotografii si vybrali žáci 2. třídy už na vernisáži.
Jsme moc rádi, že se nám do "Nepálské kasičky" podařilo vybrat 5 500 Kč, které můžeme nadaci poslat a přispět na opravu nepálské školy. Děkujeme rodičům, žákům i kolektivu naší školy za příspěvky. Dětem v Nepálu přejeme, ať mají co nejlepší možné podmínky pro vzdělávání. 

 

Radvánovice 2016

28.06.2016 08:59

Tak to nejdříve dlouho čekáte na vhodný termín s vhodným počasím. Pak to risknete a svoláte děti a oznámíte jim termín. K tomu ještě potřebujete odvážné rodiče, kteří pomůžou s doprovodem. A když to všechno máte, můžete vyjet. A překvapení na nádraží v Liberci, dalších 100 dětí jede stejným směrem. Zaměstnanci drah jsou hodní, přidají další vagóny. Ale vlak se vleče a stojí a má zpoždění 30 minut. V Turnově ale další vláček na nás čeká. Skoro čtyři hodiny volna a zábavy ale ta to stojí. Užili jsme si radosti na různých atrakcích. A v geoparku byly pro nás různé úkoly. A cesta zpátky byla taky veselá. Přeplněné vlaky a zpoždění a zase zpoždění, až nám vlak z Liberce ujel. Nakonec jsme ale domů dorazili. Tak zase za rok ahoj. Fotky na FB.
Mgr. Zdenka Vachková

 

Poslední školní týden

20.06.2016 11:41

Poslední týden se ve škole většinou již neučí, pouze se dokončují některá cvičení, odevzdávají se učebnice apod. Všechny třídy mají od pondělí do středy od 8:15 do 11:55 hod, odpolední výuka odpadá, obědy se vydávají do 12:30 hodin. Děti si ze školy odnesou domů potřeby na výtvarnou výchovu, cvičební úbory, výkresy, ve středu i ručníky a bačkory. Ve čtvrtek přijdou do školy jen pro vysvědčení (mohou v botách) a v 9 hodin odejdou domů nebo do družiny.

Poslední den školního roku děti vždy pospíchají domů ukázat svá vysvědčení… a ve školní družině zůstávají po obědě už několik let 2 až 3 děti. Z tohoto důvodu navrhujeme ve čtvrtek 30. 6. ukončení družiny ve 13:00. Kdo má problém s vyzvednutím dítěte do této doby, má možnost dohodnout se s paní ředitelkou na individuálním řešení. Obědy se tento den vydávají od 11:00 do 11:30 hodin.
 

<< 46 | 47 | 48 | 49 | 50 >>

Fotogalerie: Úvod

Tato fotogalerie je prázdná.