Průkaz cyklisty

09.06.2016 13:54

V pátek 10.6. pojedou čtvrťáci na dopravní hřiště do Liberce, napíšou si testík, projedou se na kole a dostanou průkaz cyklisty. Přezůvky, psací potřeby a přilbu s sebou. Odjezd od školy je v 8:15. Učení si brát nemusí, jen domácí sešit z ČJ.

Sběrová soutěž 2015/2016

07.06.2016 12:37

do konce tohoto týdne mohou děti nosit sběrové lístečky. Sběr jako takový (již mimo soutěž) přijímáme do 16.6.! Pak již nevozte! Děkujeme!

Soutěž o pohár mikroregionu Hrádecko – Chrastavsko

06.06.2016 14:44

V úterý 24.5.2016 se v Mníšku u Liberce konal druhý ročník sportovní soutěže o pohár mikroregionu Hrádecko – Chrastavsko. Zúčastnilo se ho devět šestičlenných družstev ze základních škol mikroregionu. Hlavním závodem byl terénní běh s překážkami, který děti běžely ve dvojicích. Běh byl doplněný vedlejšími disciplínami jako třeba cvrnkání kuliček nebo chůze na chůdách. Za naši školu závodily tyto dvojice: Tina Hovorková a Veronika Půtová, Nicolas Simm a Jakub Blažek, Aleš Bretšnajdr a Tomáš Doležal. Děti si vedly velmi dobře a získaly 2. místo a stříbrný pohár pro naši školu. Za jejich výkony jim náleží velká gratulace. Velký dík patří také pořádající škole v Mníšku, která připravila hezký závod a výborné zázemí, takže jsme si celé dopoledne s dětmi užily a už se těšíme na příští rok v Bílém Kostele.
Mgr. Kamila Řezníčková

Vaření

27.05.2016 14:59

Naši čtvrťáci a páťáci se zapojili do soutěže Food Revolution Day. Jejich úkolem je vytvořit recept na sladkou a slanou zdravou svačinku. Jídlo podle receptu připravit a všechno to nakreslit. Od pořadatele jsme dostali balík nejen se zdravými potravinami, ale i s kuchařskými knihami, které při přípravě využijeme. Tato akce je další, kterou se snažíme dětem přiblížit možnost pestrého a zdravého stravování. Takže dobrou chuť a fotky na Facebooku:)