„Uč tomu, čemu třeba učit, ale tak, že se žák sám o věc pokouší." Jan Ámos Komenský

„Posláním od začátku do konce budiž hledati a nalézati způsob, který by umožnil, aby učitelé méně učili, žáci se však více naučili, aby ve školách něměl místa křik, pocit ošklivosti, vědomí marné práce." Jan Ámos Komenský

"Mnoho lidí si zkazí celý život představou neštěstí, které jim hrozí." Maurois

 

 

Úvod

Průkaz cyklisty

09.06.2016 13:54

V pátek 10.6. pojedou čtvrťáci na dopravní hřiště do Liberce, napíšou si testík, projedou se na kole a dostanou průkaz cyklisty. Přezůvky, psací potřeby a přilbu s sebou. Odjezd od školy je v 8:15. Učení si brát nemusí, jen domácí sešit z ČJ.

 

Sběrová soutěž 2015/2016

07.06.2016 12:37

Vážení rodiče,

do konce tohoto týdne mohou děti nosit sběrové lístečky. Sběr jako takový (již mimo soutěž) přijímáme do 16.6.! Pak již nevozte! Děkujeme!

Mgr. Ondřej Hampl

 

Soutěž o pohár mikroregionu Hrádecko – Chrastavsko

06.06.2016 14:44

V úterý 24.5.2016 se v Mníšku u Liberce konal druhý ročník sportovní soutěže o pohár mikroregionu Hrádecko – Chrastavsko. Zúčastnilo se ho devět šestičlenných družstev ze základních škol mikroregionu. Hlavním závodem byl terénní běh s překážkami, který děti běžely ve dvojicích. Běh byl doplněný vedlejšími disciplínami jako třeba cvrnkání kuliček nebo chůze na chůdách. Za naši školu závodily tyto dvojice: Tina Hovorková a Veronika Půtová, Nicolas Simm a Jakub Blažek, Aleš Bretšnajdr a Tomáš Doležal. Děti si vedly velmi dobře a získaly 2. místo a stříbrný pohár pro naši školu. Za jejich výkony jim náleží velká gratulace. Velký dík patří také pořádající škole v Mníšku, která připravila hezký závod a výborné zázemí, takže jsme si celé dopoledne s dětmi užily a už se těšíme na příští rok v Bílém Kostele.
Mgr. Kamila Řezníčková

 

 

Vaření

27.05.2016 14:59

Naši čtvrťáci a páťáci se zapojili do soutěže Food Revolution Day. Jejich úkolem je vytvořit recept na sladkou a slanou zdravou svačinku. Jídlo podle receptu připravit a všechno to nakreslit. Od pořadatele jsme dostali balík nejen se zdravými potravinami, ale i s kuchařskými knihami, které při přípravě využijeme. Tato akce je další, kterou se snažíme dětem přiblížit možnost pestrého a zdravého stravování. Takže dobrou chuť a fotky na Facebooku:)

Mgr. Blanka Trnková
 

 

<< 45 | 46 | 47 | 48 | 49 >>

Fotogalerie: Úvod

Tato fotogalerie je prázdná.