„Uč tomu, čemu třeba učit, ale tak, že se žák sám o věc pokouší." Jan Ámos Komenský

„Posláním od začátku do konce budiž hledati a nalézati způsob, který by umožnil, aby učitelé méně učili, žáci se však více naučili, aby ve školách něměl místa křik, pocit ošklivosti, vědomí marné práce." Jan Ámos Komenský

"Mnoho lidí si zkazí celý život představou neštěstí, které jim hrozí." Maurois

 

 

Úvod

Květinový den

09.05.2016 14:08

Ve středu je 11. květen - Květinový den (boj proti rakovině) - a naše škola bude opět prodávat kytičky. Máte-li zájem, dejte svému dítěti 20 Kč a podpořte dobrou věc. Tentokrát má kytička růžovou stužku. Letošní ročník sbírky se věnuje rakovině prsu - https://www.denprotirakovine.cz/sbirka-2016/

V srdci paní Zdislavy

04.05.2016 11:57

V neděli 1. května bylo pozváno šest dětí z výtvarné školičky do ambitu kláštera dominikánů v Jablonném v Podještědí, aby si zde převzaly ocenění ve výtvarné soutěži V SRDCI PANÍ ZDISLAVY. Tématem prvního ročníku soutěže je pohled na svatou Zdislavu jako manželku a matku.
Záštitu nad soutěží převzali Dominik kardinál Duka OP, primas český, Mons. Jan Baxant, biskup litoměřický, fr. Benedikt Mohelník OP, provinciál dominikánů, hejtman Libereckého kraje a starosta města Jablonné v Podještědí.
Do soutěže bylo přihlášeno celkem 222 výkresů z různých koutů Čech. Děti z výtvarné školičky se umístily od 2. do 15. místa. Gratulujeme!
Mgr. Blanka Trnková
 
  Justina Kirschnerová - 3. místo                                                   Veronika Půtová - 2. místo

 

Divadlo ve škole

15.04.2016 13:45

Včera měly děti z dramatického kroužku premiéru s pohádkou "Otesánek má narozeniny" a obnovenou premiéru s pohádkou "O třech kuřátkách". Tyto pohádky hrály pro své spolužáky v tělocvičně a v sobotu je zahrají v sále kina v programu Hrádeckého divadelního jara. Fotky na Facebooku.
Mgr. Blanka Trnková

 

Soutěž mladých cyklistů - 1. místo

13.04.2016 13:33

V oblastním kole soutěže mladých cyklistů se čtyřčlenné družstvo čtvrťáků (A. Čiháková, Z. Sobotková, A. Bretšnajdr, N. Simm) umístilo na 1. místě. Konkurence byla veliká, 23 škol z libereckého kraje! Gratulujeme!
Mgr. Blanka Trnková

<< 43 | 44 | 45 | 46 | 47 >>

Fotogalerie: Úvod

Tato fotogalerie je prázdná.