Pozvánka na zdravé vaření

30.04.2015 12:23

Milé maminky, babičky, tetičky, odvážní tatínci a další svačináři/-řky,

pojďme si společně vyzkoušet přípravu zdravých svačinek. Těšíme se, že se setkáme s podobně naladěnými lidmi a získáme spoustu inspirací na další společné kuchtění i jiné aktivity.

Sejdeme se v jídelně ZŠ Donín ve čtvrtek 7. května v 16 hodin (čas není až tak závazný, klidně můžete dorazit i později; bačkory nebo návleky na boty s sebou).

Máme slíbené pečení chleba z kvásku od p. Jany Vébrové, kvásek si můžete i odnést domů (v tom případě si vezměte s sebou skleničku, např. od přesnídávky).

Společně se pak pustíme do přípravy pomazánek a ukážeme si, jak se dají nahradit mléčné výrobky. Také nás čeká něco sladkého a další dobroty. Co si navaříme, tak si taky pěkně sníme:) A na suroviny se dobrovolně - symbolicky - složíme. Pokud máte chuť si s námi posedět u zdravého jídla, jste srdečně zváni.

Přihlásit se můžete do úterý 5. 5. osobně ve škole, příp. e-mailem na: rez.kamila@seznam.cz

Pavlína Čápová, Kamila Řezníčková

Fotografování ke Dni matek

13.04.2015 12:41

ve středu 15. dubna přijede fotograf Vítězslav Jón, který nabízí 3 fotografie (téma: Den matek, velikost: 13x18 cm) za 60 Kč. Pokud budete mít zájem, pošlete peníze předem, případně nám sdělte, že se Vaše dítě fotit bude (mailem, do úkoláčku).

Zdravé svačinky ve 3. třídě

17.03.2015 02:24

V prosinci jsme ve 3. třídě začali zdravě svačit. Vedly nás k tomu koblihy, bonbóny a další sladkosti - které si děti do školy nosily místo kvalitní svačiny. Příliš mnoho cukru tělu nesvědčí, k tomu se přidává hyperaktivita a zároveň snížená pozornost. A tak se stalo, že od koblih a slazených nápojů děti přešly ke zdravým svačinám, rodiče se přímo překonávají, za což jim patří velký dík!! Je opravdu radost dívat se na děti, kterým chutná a ještě se zlepšilo jejich chování, jsou klidnější a lépe se soustředí. Možná se to někomu bude zdát divné a neuvěřitelné, ale věřte tomu :-) Ještě jednou VELKÉ DÍKY RODIČŮM :-)

Letní tábory

16.03.2015 11:25

V naší škole se již tradičně nabízí během letních prázdnin pobytový tábor v Dolánkách u Turnova a třetím rokem i příměstský tábor. Příměstský tábor se zázemím v ZŠ Donín proběhne v týdnu od 20.7. – 24.7.2015. Program příměstského tábora je vždy přizpůsoben počasí, pokud je teplo, jezdíme se koupat i do Německa (je nutné mít pro dítě platný cestovní pas), snažíme se vymyslet pro děti atraktivní turistické cíle. Předpokládaná cena bude 1 350Kč, hrazeno z ní bude vše kromě oběda (vstupné, doprava, ovoce…).

Pobytový tábor v Dolánkách proběhne od 16.8. – 22.8.2015. Tady máme možnost koupání, výletů v Českém ráji a vždy se odehrává celotáborová hra, díky které zažijeme spoustu dobrodružství. Na tento tábor jezdí i naši prvňáci, protože dobře znají ostatní účastníky i vedoucí a režim je mírný, jde nám hlavně o to, abychom si užili legraci a prázdniny. Zdravotní dohled máme zajištěný a p. kuchařku už léta osvědčenou.
V průběhu března děti dostanou tištěné letáky a přihlášky. S dotazy se můžete obrátit na p.uč. Kamilu Řezníčkovou a Blanku Trnkovou.
Pro podrobnější informace a novinky sledujte facebook: Tábory při ZŠ Donín.

Mgr. Kamila Řezníčková

<< 41 | 42 | 43 | 44 | 45