Halloween v Doníně

05.11.2015 10:24

Ačkoli se tento původně keltský zvyk slaví správně 31. 10., my jsme si ho v 5. třídě užili už 27.10. Ráno přišlo do třídy pár strašidel a spolu s ostatními žáky našli obrovskou pavučinu, do které dodal každý jednoho pavoučka, dozvěděli jsme se něco o tomto zvyku díky pracovnímu listu a dočkali jsme se i halloweenského počítání. Stihli jsme se podívat i na film Strašidláci, pozlobili jsme snad všechny děti a zároveň je pozvali, aby přišly vyslovit tajné přání do kouzelných úst, která plnila přání jen tento den. Tak snad se jim splní...

Mgr. Veronika Sabová

Rada školy - volby

02.11.2015 12:32

Při základních, středních a vyšších odborných školách se zřizuje školská rada. Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.
Na ZŠ Donín má školská rada 3 členy, zřizovatele zastupuje pan Petr Dlouhý, pedagogy Mgr. Zdenka Vachková a zástupce rodičů jste volili. Zde jsou výsledky:
1. paní P. Řeháčková    26 hlasů
2. paní A. Kotková        23 hlasů
3. paní L. Dobešová      21 hlasů
Děkujeme všem rodičům, kteří se voleb zúčastnili.

Pouštění draků

26.10.2015 18:27

Děti ze školky se přinesly draky a padáčky, školáci měli draky různých velikostí. Zpočátku se vítr před námi schovával, draci zůstávali při zemi. Ale po půl hodině se situace změnila a vítr foukl do plachet - vlastně do draků - a draci vyletěli vzhůru. Ještě že je "umělka" tak rozlehlá, jinak by docházelo ke srážkám dětí i draků. Na tu nádhernou podívanou se přišly podívat i děti z malého oddělení donínské školky. Líbilo se to dětem i nám dospělým. A školku jsme pozvali na návštěvu do školy. Tak zatím ahoj. (další fotky na Facebooku)

Ředitelské volno

26.10.2015 11:54

Milé děti, vážení rodiče, v pondělí 16.11. budeme mít ředitelské volno (technické důvody). Obědy nebudou, družina dle domluvy s p. vychovatelkou Hamplovou.