Třídní schůzky druhé třídy

16.10.2019 11:32

Třídní schůzky 2. třídy se budou konat 22. října v 15:30.

Mgr. Zdena Vachková

Pozvánka na Mářaton

07.10.2019 19:28

Milí rodiče, ráda bych Vás i Vaše děti pozvala na závod v běhu.

Bude se konat v neděli 13.10. na Kristýně, u restaurace na jihu. Jde již o 4. ročník a jeho součástí se stal samostatný závod pro děti. Závod si pořádáme sami, jde o terénní běh Lužickými horami pro kamarády s rodinnou atmosférou. Veškeré informace a přihlášku pro dospělé naleznete na: https://sites.google.com/view/maruskaton

Děti se mohou přihlásit ve škole, dostanou tištěnou přihlášku od p.uč. Řezníčkové v 1. třídě. Prezentace dětského závodu bude mezi 13:30 - 14:00, startujeme ve 14:30. Děti poběží podle věkových kategorií kolem Kristýny, na trase budou zdolávat překážky. Odměnu obdrží každé z dětí, v cíli bude zajištěno drobné občerstvení. Startovné pro děti je 100Kč, za každé další dítě 50Kč, hradí se v hotovosti na místě. Přihlásit se může každý, nejen děti ze ZŠ Donín.

Velmi ráda uvítám na startu i naše akční a sportovně založené rodiče. Hlavní trasou je půlmaraton (asi 23km), ale je možné běžet i zkrácenou trasu (asi 13km). Závod vnímáme spíš jako zdolání výzvy, nejde ani tak o umístění. Pokud nechcete běžet, ale máte čas a chuť pomoci, jste též vítáni, prosím, přihlašte se u mě. Budu se těšit a doufám, že se někteří z Vás přidají. Ještě vás mohu nalákat na krásné, teplé počasí (aspoň podle předpovědí a loňské zkušenosti).

Mgr. Kamila Řezníčková

Druháci poznávají české pohádky

03.10.2019 15:53

Šest krásných českých knížek, šest družstev a šest pracovních listů. Nejprve jsem děti seznámila s názvy knížek, které měly poznávat. Každá skupina si vylosovala jednu knihu. Internet byl nás pomocník při hledání správných autorů a ilustrátorů. Práce pokračovala ve třídě, kde děti stříhaly, lepily a vybarvovaly obrázky. Druhý den si děti přinesly tyto knihy do školy, představily je a přečetly krátký úryvek. Všechny práce se povedly a máme je vystavené ve třídě.

Donínský táborák 2019

03.10.2019 11:25

Děkujeme všem, bylo to příjemné posezení! PS: za foto dokumentaci akce děkuji Dominiku Voksovi - www.domyfoto.cz, více fotek na facebooku školy.