„Uč tomu, čemu třeba učit, ale tak, že se žák sám o věc pokouší." Jan Ámos Komenský

„Posláním od začátku do konce budiž hledati a nalézati způsob, který by umožnil, aby učitelé méně učili, žáci se však více naučili, aby ve školách něměl místa křik, pocit ošklivosti, vědomí marné práce." Jan Ámos Komenský

"Mnoho lidí si zkazí celý život představou neštěstí, které jim hrozí." Maurois

 

 

Úvod

Třídní schůzky druhé třídy

16.10.2019 11:32

Třídní schůzky 2. třídy se budou konat 22. října v 15:30.

Mgr. Zdena Vachková

 

Pozvánka na Mářaton

07.10.2019 19:28

Milí rodiče, ráda bych Vás i Vaše děti pozvala na závod v běhu.

Bude se konat v neděli 13.10. na Kristýně, u restaurace na jihu. Jde již o 4. ročník a jeho součástí se stal samostatný závod pro děti. Závod si pořádáme sami, jde o terénní běh Lužickými horami pro kamarády s rodinnou atmosférou. Veškeré informace a přihlášku pro dospělé naleznete na: https://sites.google.com/view/maruskaton

Děti se mohou přihlásit ve škole, dostanou tištěnou přihlášku od p.uč. Řezníčkové v 1. třídě. Prezentace dětského závodu bude mezi 13:30 - 14:00, startujeme ve 14:30. Děti poběží podle věkových kategorií kolem Kristýny, na trase budou zdolávat překážky. Odměnu obdrží každé z dětí, v cíli bude zajištěno drobné občerstvení. Startovné pro děti je 100Kč, za každé další dítě 50Kč, hradí se v hotovosti na místě. Přihlásit se může každý, nejen děti ze ZŠ Donín.

Velmi ráda uvítám na startu i naše akční a sportovně založené rodiče. Hlavní trasou je půlmaraton (asi 23km), ale je možné běžet i zkrácenou trasu (asi 13km). Závod vnímáme spíš jako zdolání výzvy, nejde ani tak o umístění. Pokud nechcete běžet, ale máte čas a chuť pomoci, jste též vítáni, prosím, přihlašte se u mě. Budu se těšit a doufám, že se někteří z Vás přidají. Ještě vás mohu nalákat na krásné, teplé počasí (aspoň podle předpovědí a loňské zkušenosti).

Mgr. Kamila Řezníčková

 

Druháci poznávají české pohádky

03.10.2019 15:53

Šest krásných českých knížek, šest družstev a šest pracovních listů. Nejprve jsem děti seznámila s názvy knížek, které měly poznávat. Každá skupina si vylosovala jednu knihu. Internet byl nás pomocník při hledání správných autorů a ilustrátorů. Práce pokračovala ve třídě, kde děti stříhaly, lepily a vybarvovaly obrázky. Druhý den si děti přinesly tyto knihy do školy, představily je a přečetly krátký úryvek. Všechny práce se povedly a máme je vystavené ve třídě.
Mgr. Zdenka Vachková

 

Donínský táborák 2019

03.10.2019 11:25

Děkujeme všem, bylo to příjemné posezení! PS: za foto dokumentaci akce děkuji Dominiku Voksovi - www.domyfoto.cz, více fotek na facebooku školy.


Mgr. Ondřej Hampl

 

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Fotogalerie: Úvod

Tato fotogalerie je prázdná.